Wiosenne dodatki dla kobiet i mężczyzn – na czym możemy się opierać?

Famoso.pl > BLOG > Wiosenne dodatki dla kobiet i mężczyzn – na czym możemy się opierać?
marki premium

Za oknem niedługo na stałe zagości wiosna. Chociaż temperatura przypomina jeszcze o zakończonej nie tak dawno zimie, to jednak powoli zaczynamy wyciągać z szafy wiosenne i letnie ubrania, a zimowe kurtki i płaszcze idą w tymczasowe zapomnienie. A co z dodatkami do outfitu? Jak je dobrać i w co warto zainwestować?

Dodatki są ważną częścią zarówno męskiego jak i damskiego fasonu. Pasek Gucci będzie świetnie komponował się ze zwiewną sukienką, a jego męska wersja podkreśli idealnie sylwetkę mężczyzny i współgra z koszulą. Jak widzicie, dodatki muszą być częścią stroju – szczególnie podczas wiosennych, ciepłych dni. Tylko w jaki sposób je dobrać do ubrań?

Czym powinny charakteryzować się odpowiednio dobrane dodatki?

Marki premium mają to do siebie, że nie tylko są świetnie wykonane i modne, ale też ich wszechstronny wybór pomaga w odnalezieniu odpowiednich pod wybrany przez nas fason. I tak Pasek Gucci czy torebka Pinko występuje w różnych odcieniach, kolorach czy stylu. Pamiętajmy, żeby zawsze dobierać dodatki pod ubrania, a nie odwrotnie.

Współczesna moda daje więcej możliwości niż standard, który obowiązywał jeszcze kilka lat temu. Dzięki temu możemy bawić się kolorami i zmieniać konwenanse. Czerwona torebka do zielonego stroju? Proszę bardzo! Mieszajmy tak, by charakter stroju podobał się nam od początku do końca.

Czego warto jednak przestrzegać? Wiosennej lekkości. Otóż torebki markowe występują w tylu standardach, że nie musimy na siłę wyciągać dużych, topornych i kojarzących się z zimą toreb. Dużo lepsza będzie delikatna kopertówka, która podkreśli nasz kapitalny nastrój.

A na co powinni postawić mężczyźni?

Podobnie jak u kobiet, markowa odzież męska również pełna jest różnorakich dodatków. Wspomnieliśmy już o paskach. Do tego pamiętajmy o lekkich, modnych skarpetach czy eleganckich spinkach do koszuli. Na wiosnę mężczyźni często wchodzą w casualowy (czyli połączenie ulicznego i eleganckiego stroju) ubiór. Jego podstawą mogą być np. buty Balenciaga. Do tego dobrze dobrane jeansy, pasek, elegancka koszula i możemy wybierać się na miasto!

Mężczyźni często nie przykładają uwagi do dodatków, a to błąd. Np. zegarek czy pasek, a przede wszystkim buty zwracają uwagę odbiorców i są ważną częścią stroju. Pamiętajmy, żeby zapięcie od zegarka było neutralne dla góry stroju (najlepiej czarne lub białe). Poszaleć można z butami, bo zarówno trampki jak i półbuty od markowego producenta będą świetnie komponowały się z wiosennym strojem męskim. To samo można powiedzieć o pasku.

Czy wiosenny ubiór bez dodatków ma sens?

O ile w zimowym wystroju dodatki mają mniejsze znaczenie (bardzo często są niewidoczne), to w strojach wiosennych i letnich odgrywają niebagatelną rolę. Nie tylko zwracają uwagę innych osób, ale też dają poczucie pewności siebie, swoich możliwości i kreatywności. Właśnie z tego względu najsłynniejsi projektanci do ubrań bazowych wypuszczają zawsze serię specjalnych, komponujących się z nimi wiosennych dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *